Tekin: Gülen'le görüşmeni açıkla

Gürsel Tekin, Davutoğlu'nun CHP'yi kastederek "ihanet şebekesi" sözlerinden sonra Fetullah Gülen'le görüşen Arınç'a seslendi: "Sayın Arınç, talimatla Gülen'le 3,5 saat görüştünüz. Açıklamazsanız tapelerle siz rezil olacaksınız."

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a seslenerek, "Gülen'le 3-4 saat görüştüklerini kendi söyledi. Sayın Arınç, talimatla görüştünüz. Ne konuştunuz? Ne oldu da bu duruma geldiniz? Açıklayın bunları yoksa tapelerle rezil olacaksınız" dedi.
Tekin ayrıca, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali'de dağıttığı ve sosyal medyada montaj yapılan kitaplara ilişkin, "Kılıçdaroğlu size hırsız diyor, rahatsız olmuyorsunuz, bir kitaptan mı rahatsız oldunuz? Hepiniz harami değil misiniz?" diye konuştu.

CHP, MYK Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplandı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, toplantı devam ederken, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tekin, Başbakan Davutoğlu'nun CHP'yi kastederek, "ihanet şebekesi" sözleri için, "Bu parti ihanetten uzakta olduğu için 92 yıldır ayakta" dedi. Tekin, "AKP'den cemaate övgüler" adlı bir slayt gösterisi izletti. Tekin'in izlettiği görüntülerde, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın Fetullah Gülen için söylediği övgü dolu sözler yer alıyor.

Gülen'le ne konuştunuz?
Video gösteriminden sonra "Ne olsa CHP'den biliyorsunuz. Hay başınıza CHP kadar taş düşsün" diyen Tekin, Arınç'a şöyle seslendi: "Gülen'le 3-4 saat görüştüklerini kendisi söyledi. Sayın Arınç, talimatla Gülen'le 3,5 saat görüştünüz. Ne konuştunuz? Ne oldu da bu duruma geldiniz? Açıklamazsanız tapelerle siz rezil olacaksınız. Umarım bu kavganın gerekçelerini kamuoyuna açıklarlar."
Başbakan Davutoğlu'nun "Kürtçe öğrenmek istiyorum" sözlerini hatırlatan Tekin, "Kürtçe öğrenmesini isteriz. Ancak Kaçak Saray, hırsızlık, yolsuzluk kelimelerinin Kürtçe karşılığını nasıl kullanacak? Davutoğlu'na Kürtçe öğretecek olan kişinin önce bu kelimelerin anlamlarını öğretmeleri gerek" diye konuştu.

Davutoğlu'na Şeffaflık Paketi üzerinden yüklenen Tekin, "Yukarıdakiler hırsız, aşağıdaki memur namuslu. Siz hangi kamu kuruluşuna buna uygulayacaksınız?" diye sordu. Özel bir helikopter kiralayıp Davutoğlu'na İstanbul'u gezdireceğini söyleyen Tekin, "Helikopterden hangi rezidans, hangi AVM, hangi kupon arsanın hangi AKP'li vekilin olduğunu, hangi bakanın ya da hangi AKP yandaşının olduğunu göstereceğim" dedi.

2015 seçimleri sonrasında AKP'nin kalmayacağını söyleyen Tekin, gençlere de, "Elinizi çabuk tutun. Seçimden önce bir AKP'li yakını ile evlenin" diye tavsiyede bulundu.

Hepiniz harami değil misiniz?
Tekin son olarak Kılıçdaroğlu'nun, grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali'de dağıttığı öne sürülen ancak sonradan fotomontaj olduğu anlaşılan Ali Baba ve Kırk Haramiler kitabına ilişkin sözlerini hatırlatarak, "Bundan rahatsız olmuşlar. Kılıçdaroğlu size hırsız diyor, rahatsız olmuyorsunuz ama bir kitapta mı rahatsız oldunuz? Hepiniz harami değil misiniz?" dedi. Tekin ayrıca Başkanlık sistemine ilişkin, "Türkiye'de her şey olur başkanlık sistemi olmaz. Hele ki T tipi başkanlık yani talan başkanlık sistemi hiç olmaz" diye konuştu.

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 29 Ocak 2015 11:02

Bağlantılı Konular