Gürsel Tekin: Talan tipine izin verilmez

CHP'li Gürsel Tekin, "Türkiye'de her şey olur, başkanlık sistemi olmaz. Hele bunların arzu ettiği, t-tipi, talan tipine kimse izin vermez" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Gayriyasal şu anda başkanlık sistemi işliyor. Maşallah sarayda oturan zat-ı muhterem her şeyle uğraşıyor. Şunu herkesin bilmesi lazım, Türkiye'de her şey olur, başkanlık sistemi olmaz. Hele bunlann arzu ettiği, t-tipi, talan tipine kimse izin vermez" dedi.
CHP, MYK toplantısı dün parti genel merkezinde yapıldı. Toplantı devam ederken Gürsel Tekin, açıklamalarda bulundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun her toplantısında CHP'ye saldırdığını belirten Tekin, "Hatırlarsanız daha iktidarlannın ilk yıllarından itibaren sürekli gerekçelendirir; Ergenekon'du, Balyoz'du, sağdı, soldu, şuydu buydu ama deniz bitti. En son çok yakın ilişkide olduğu cemaatle de bitince şu anda iki şey var saldırabilecekleri. Bir: CHP, iki: Merkez Bankası. Bu iktidarın her şeye gücü yetiyor da nasıl oluyor da bir devlet memuruna gücü yetmiyor. Bunun için bir anayasa değişikliği gerekmiyor. İstediği zaman görevden alabilir, isterse kanunla Merkez Bankası'nın yapısını değiştirme hakkı var" diye konuştu.

Ön seçim yapacağız
Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Tekin, "Yasal olmasa da gayriyasal şu anda başkanlık sistemi işliyor. Maşallah sarayda oturan zat-ı muhterem her şeyle uğraşıyor. Şunu herkesin bilmesi lazım, Türkiye'de her şey olur, başkanlık sistemi olmaz. Hele bunlann arzu ettiği, t-tipi, talan tipine kimse izin vermez" diye konuştu. Tekin, milletvekilliği seçimleri için aday belirleme konusunda ise "AKP ne kadar ön seçim yapacaksa biz on katını yapacağız" dedi.

Haber: Taraf

    Perşembe, 29 Ocak 2015 09:31

Bağlantılı Konular