Tekin'den Anayurt'a ziyaret

 

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Anayurt Gazetesini ziyaret etti.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Yunanistan'daki seçim sonuçlarını değerlendirirken, "Bizde de iktidarın değişmesi yakındır"dedi. Tekin, "Komşumuzda yaşanan gelişme sevindirici, komşuda pişer bize de düşer. Bizde de iktidarın değişmesi yalandır, bunu bizzat yaptığımız gezilerde görüyorum. Vatandaşlar CHP'yi umut olarak görüyor. Her yerden "Bu baskılardan bizi kurtarın" sesleri yükseliyor. İnsanlar demokrasi ve özgürlük için AKP hükümetinden mutlaka kurtulmanın yolunu bulacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
Tekin'i, gazetemize gelişinde çevredeki vatandaşlar alkışlarla ve sevgi gösterileri ile karşıladılar. CHP'nin "halka dokunan" siyasetçisi olarak dikkat çeken Gürsel Tekin, sevgi gösterilerinde bulunan insanlara, ilgiyle yanıt verdi.
Sorunlarını can kulağıyla dinledi. Bir anne oğul'un Tekin'e söyledikleri dikkat çekiciydi: Oğul "Başkanım gerçekten sıkıntı içindeyiz" diyerek sorunlarını anlatmaya başlayınca anne, "Sen devlet memurusun konuşma ben anlatayım" diyerek kaygısını dillendirdi.
Tekin, yaşananlarla her ortamda karşılaştıklarım belirterek şöyle dedi: "Türkiye'nin meseleleri çığ gibi, bunlar bir belediye meselesi değil, öyle algılamak yerine ciddiyetle üzerine gitmek gerekir. Bugün 17- 25 Aralık operasyonlarının üstü örtülmeye çalışılıyor. Yolsuzluğa ve hırsızlığa adı karışmış dört eski bakan Meclis'te baskı ile aklanmaya çalışılıyor. İnsanlar artık uyumuyor bunları görüyor. AKP'nin içindeki milletvekilleri hatta bakanlar her şeyin farkında. Bunun için önemli oranda yüce divan için oy kullandılar. Haziran seçimlerinde vatandaşlarımın bir kez daha düşünerek ve vicdanlarının sesini dinleyerek oy kullanmalarını istiyorum." dedi.

Haber: Anayurt

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 28 Ocak 2015 09:27

Bağlantılı Konular