Gürsel Tekin'den valiye: "Cumhuriyetin valisi gibi davranın"

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Muğla'da düzenlenen deve güreşleri etkinliğine katıldı. Tekin, burada yaptığı konuşmada Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi. Bunun üzerine aynı masada bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, "Burası siyaset yeri değil, Başbakanımızı eleştirmeseniz iyi olurdu" dedi. Çiçek'in sözleri üzerine ortam bir anda gerildi.

"Size mi soracağız?"
CHP Genel Sekreteri Tekin, Vali Çiçek'in yaptığı beklenmeyen çıkış üzerine ses tonunu yükselterek, "Siz AKP İI Başkanı mısınız? Davutoğlu'nu nerede eleştireceğimizi size mi soracağız? Haddinizi bilin. Siz Cumhuriyetin valisisiniz. Cumhuriyetin valisi gibi davranın" dedi.

Vali Çiçek bu sözlerin üzerine yorum yapmadı.Yaşananları üzerine Tekin şöyle konuştu:"Ben etkinlikte Davutoğlu'nun politikalarını eleştiren bir konuşma yaptım. Üstelik nezaket ölçüleri içindeydi konuşmam. Sözlerim üzerine vali anlaşılamaz bir şekilde yorum yaptı. Ben AKP İl Başkanı'nın yorum yapmasını beklerken, topa vali Amir Çiçek girdi. Kendisine söylenmesi gerekenleri söyledim. Ya Cumhuriyet'in valisi olduklarını bilecekler ve öyle davranacaklar; ya da hadlerini bilecekler.
Ana muhalfet partisinin temsilcileri, devletten de validen de iktidardan da icazet almazlar. Valiler kendilerini iktidarın il Başkanı yerine koymasınlar. Bu devran illa ki dönecek... Herkes de haddini, hukukunu bilecek."


Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 19 Ocak 2015 10:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica