"Yolsuzluk Haftası" Meclis'te

CHP, 17-25 Aralık'ın "Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası" olması için Meclis'e teklif verdi. Gürsel Tekin, "Tarihimizin en büyük yolsuzluğunun üzerini kapattırmayacağız" dedi.

CHP, Türkiye'yi sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının 1. yıldönümünde Meclis'e kanun teklifi verdi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu ve Bülent Tezcan'ın imzasıyla sunulan teklifte; her yılın 17 Aralık günü başlayıp 25 Aralık'ta biten haftasının Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olarak kabul edilmesi istendi. Teklifin gerekçesinde yolsuzluk iddialarının "güven duygusunu sarstığı" ifade edilerek "kamuda şeffaflığın sağlanması" vurgulandı.

"Gelin sonuna kadar gidelim"
Gürsel Tekin, yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluğunun üzerinin baskıyla, kindar gece baskınlarıyla kapatılmasına kati suretle izin vermeyeceğiz. Başta dönemin Başbakanı olan Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AKP'lilere sesleniyorum: Gelin, ciddiyetiniz varsa 17-25 Aralık'ı sonuna kadar soruşturalım."

CHP'nin hazırladığı bu afişleri billboardlara asmamak için "yer yok" dediler
CHP 17 Aralık operasyonunun yıldönümü için dört eski bakan Muammer Güler, Egemen Bağış, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar'ın gözlerinin maskeyle örtüldüğü afişler hazırlatmıştı. Gürsel Tekin, afişleri billboardlara astırmak için 3 kat fazla ücret ödemeyi kabul ettiklerini ancak yetkililerin "yer yok" demesi üzerine astıramadıklarını söyledi. CHP afişleri sokakta vatandaşlara dağıtacak.

Haber: Sözcü

    Salı, 16 Aralık 2014 11:14

Bağlantılı Konular