CHP'nin yolsuzluk billboardlarına engel

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin 17-25 Aralık operasyonları nedeniyle yayınlamak istediği bilboardların engellendiğini belirtti.

Gençlik Kolları ise bu sansür girişimi nedeniyle, "canlı bilboard" olarak sokaklara çıkma karan aldı. Tekin, dün yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluğunun üzerinin baskıyla, kindar gece baskınlarıyla kapatılmasına kati suretle izin vermeyeceğiz. Yolsuzluklarla, rüşvetle, kara para aklayanlarla, sıfırlayın talimatı verenlerle, ailece sıfırlama operasyonu yapanlarla mücadelemiz yasaklarla, reklam şirketleri üzerine kurulan baskılarla engellenemez. Hukuk tanımayan, yargı tanımayan, Anayasa Mahkemesi'ni tanımayan ve her türlü yaptığı kirliliğin üzerine kapamak için kutsal değerleri kullanan AKP hükümeti artık haddini bilmelidir" dedi.
Tekin ayrıca, CHP'nin hazırlattığı görselleri bilboardlara astırmak için üç kat fazla ücret ödemeyi kabul ettiklerini ancak yetkilillerin "yer yok" demesi üzerine astıramadıklarını söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir soru üzerine, 17-25 Aralık'm yolsuzluk haftası olmasını ısrarla dile getirdiklerini, bu konuda çalışmalarının olduğunu, billboardları kiralama konusunda engeller yaşadıklarını söyledi.

Haber: Milliyet

    Salı, 16 Aralık 2014 10:37

Bağlantılı Konular