"Rey organize olarak nasıl çalınır bugün tanık olduk"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Hep bilirdik. Para çalınırdı, kamunun olanakları talan edilirdi. Ancak rey organize nasıl çalınır bugün tanık oldum. Ve organize rey çalanların nasıl ödüllendirildiğini de buradan gördüm. Bu mücadelemiz sadece Kağıthane, İstanbul Adliyesi ile sınırlı kalmayacak, sonuna kadar devam edecek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar gideceğiz" dedi.

Tekin, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde "2014 yerel seçimlerinde Kağıthane'de bazı tutanaklarda tahrifat yapıldığını, elle düzeltmelerin bulunduğu, oy hırsızlığı olduğu" iddiasıyla açılan davanın duruşmasını izledi, ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Duruşmada tanık ve sanıkları dinlerken bir siyasetçi olarak utandığını dile getiren Tekin, "Evet hep bilirdik. Para çalınırdı, kamunun olanakları talan edilirdi. Ancak rey organize nasıl çalınır bugün tanık oldum. Ve organize rey çalanların nasıl ödüllendirildiğini de buradan gördüm. Bu mücadelemiz sadece Kağıthane, İstanbul Adliyesi ile sınırlı kalmayacak, sonuna kadar devam edecek, AİHM'e kadar gideceğiz" diye konuştu.

Tekin, böylesine rezaletin diğer ülkelerde görülmesinin mümkün olmadığını kaydederek, insanların hala tutuklanmadığını, 2015 seçimlerinin nasıl olacağının düşünülmesi gerektiğini söyledi. Kağıthane'de bütün sandıklara sahip çıkıldığını belirten Tekin, "Tutanaklar tutulmuş, trafolara girmiş. Trafolardan hangi kedicikler değiştirmişse hepsini değiştirmiş. Bu nasıl kabul edilir? Böyle bir rezalet olabilir mi? Bunu sonuna kadar götüreceğiz, gerekirse AİHM'e taşıyacağız. En azından önümüzdeki dönemde vatandaşlarımız rahatça oy kullanabilsin" dedi.

Haber: Hürses

    Salı, 09 Aralık 2014 10:21

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica