Tekin: Kedilerin peşindeyiz!

Kağıthane'de seçim sonuçlarının AKP lehine değiştirildiği iddiasıyla ilgili davaya katılan Gürsel Tekin, "AİHM'e kadar gideceğiz" dedi.

Mart'taki yerel seçimlerde İstanbul'un Kağıthane ilçesinde bazı sandıklarda seçim sonuçlarının AKP lehine değiştirildiği iddiaları üzerine sandık başkanlarına açılan davaya katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, adliye önünde yaptığı açıklamada "Bu mücadele Kağıthane ile İstanbul Adliyesi ile sınırlı kalmayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğiz" dedi.


Tekin, "Evet bilirdik, para çalınırdı, kamunun olanakları talan edilirdi. Ama organize rey nasıl çalınır? Bugün tanık oldum ve organize rey çalanların da nasıl ödüllendirildiğini de burada gördüm" diye konuştu.
Tekin, "O kadar somut belgelerle bu sanıklar, bu insanlar tutuklanmamış, hesap sorulmamışsa 2015 seçimlerinin nasıl olabileceğini düşünmemiz gerekir. Kağıthane ilçemiz sandıklara sahip çıkıyor. Tutanaklar tutulmuş, trafolara girilmiş. Trafolarda hangi kedicik değiştirmişse değiştirmiş. Böyle bir rezalet olabilir mi?" ifadesini kullandı.

Ciğer kediye teslim
Tekin, "Burası İstanbul, CHP'nin olanakları var. Sandık görevlisi vermiş, hukukçu ilçe başkanımız, örgütümüz var. Bir de Anadolu'yu düşünün? Ciğeri kediye teslim etmişiz. AİHM'de sonuç alacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un KPSS sınavına ilişkin iddialarına da değinen Tekin, "Hangi hırsızlıktan bahsedelim? KPSS sınavları, bunlar çalınabilccek durumdaysa vay bizim halimize. Ama Türkiye merak etmesin Türkiye'nin CHP'si var. Sonuna kadar bunların mücadelesini vereceğiz" diye konuştu.
CHP Kağıthane ilçe Başkanı Zeynel Öztürk de "En başta 57 sandığa itiraz ettik. Bu 57 sandığın 36'sını ilçe seçim kurulu kabul etti. İtiraz üzerine 15'iııi de il seçim kurulu kabul etti. 29 davamız sürüyor. Gelinen sonuç, kedilerin peşindeyiz'' dedi.

Haber: Birgün

    Salı, 09 Aralık 2014 10:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica