AKP, demokrasinin şah damarını kesmeye çalışıyor

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iç güvenlikle ilgili yasal düzenleme konusunda iktidarı eleştirdi.

Hükümeti demokrasinin şah damarını kesmekle suçlayan Tekin, "Bu bir sıkıyönetim yasası. 2015 seçimleri çok önemli, AKP eridiği için sıkıyönetim yasasını getirmek istiyor." dedi. Gürsel Tekin'in, partisinin İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulan değerlendirdi. İçişleri Komisyonunda görüşülen güvenlik paketi üzerinden iktidara yüklendi.
AKP'nin kirli işlerini kapatmak için medyayı rehin aldığını anlattı. Tekin, "Türkiye'de güvenliği ihlal eden tek kurum var o da AKP'dir. Kaçak sarayla ilgili yargı kararını anayasayı "Tanımam" diyor. Tanırsın tanırsın hem de tıpış tıpış tanırsın. Bu sadece bizim taşıyabileceğimiz bir görev değildir. Gelin kazanılmış demokratik haklarımıza sahip çıkalım." diye konuştu.
CHP'li Tekin'in gündeminde şeffaflık örgütünün Türkiye değerlendirmesi de vardı. Türkiye'nin uluslararası araştırmalara göre 11 sıra yükselerek, yolsuzlukta zirve yaptığını söyledi. Şöyle devam etti: "Gerek içeride ve dışarıda yasa dışı suçlara bulaşmış iktidar, son olarak vargıyı ele geçirip otoriter sisteme geçmenin amacını taşıyor. Deniz Feneri, 17-25 Aralık, daha sayabileceğimiz çok önemli yolsuzluk olaylarının nasıl pik yaptığını nasıl itibarlı bir ülke olduğumuzu uluslararası araştırmalar önümüze koydu."

Haber: Zaman

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 06 Aralık 2014 10:56

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica