CHP, MİT için ziyaret bekliyor

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MİT'in CHP'yi karıştırmak için özel bir ekip kurduğu iddiasını ciddiye almamasını eleştirerek, MİT'in konuya açıklık getirmesini beklediklerini ifade etti.

Gürsel Tekin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinde somut bilgiler bulunduğunu belirterek, "nezaketen" de olsa Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuya ilgi göstermesi gerektiğini söyledi. Tekin, "MİT, Başbakan'a bağlı bir kuruluş. Bir ülkede ana muhalefet partisi genel başkanı bu iddiaları ortaya atıyorsa, ilk yapılması gereken iş Başbakan'ın görevlendireceği birisinin CHP'yi ziyaret etmesidir" dedi.

MİT ile ilgili ilk iddiayı Kılıçdaroğlu'nun 2012 yılında dillendirdiğini hatırlatan Tekin, o günden bu yana bir adım atılmadığını söyledi. Tekin şöyle dedi: "Kılıçdaroğlu'nu kimler dinliyorsa zaman kaybeder dedim. Kılıçdaroğlu ihale vermez, kupon arsa pazarlığı yapmaz. Kılıçdaroğlu'nun yöneticileri kumpas içinde olmaz. Ardında 'siz dinleniyorsunuz' dedim. Ana muhalefet partisi olarak görevimizi yaptık. Bu uyarılarımızın ardından yaşananları tüm kamuoyu biliyor."

Başbakan Davutoğlu'nu iddiaları ciddiye almaya davet eden Tekin, "MİT'ten birilerinin gelmesini değil, Başbakan'ın ya da onun görevlendireceği birinin gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.


Haber: Güler Yılmaz / Taraf

    Perşembe, 04 Aralık 2014 10:05

Bağlantılı Konular