Gürsel Tekin'den Gezi Parkı'nda açıklama

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde görüşülen 2015-2019 Strateji Planı'nda yer alan Topçu Kışlası ve Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi Restitüsyonu projesine tepki gösterdi.

Gürsel Tekin, projenin içeride ve dışarıda sıkışmış iktidarın seçim sürecini götürmek için Gezi Parkı'nın kullandığını ileri sürdü.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülen 2015-2019 Strateji Planı'nda yer alan Topçu Kışlası ve Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi Restitüsyonu projesine tepki göstermek için Taksim Gezi Parkı önünde toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda partili burada bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklama öncesi çok sayıda çevik küvet ve sivil polis Gezi Parkı ve çevresinde önlem aldı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Davuîoğlu'na çağrıda bulunmak üzere Gezi Parkında toplandıklarını söyledi. Tekin, "Yaşadığımız bu şehirde bir çeteleşmeyle imar lobisi ve AKP çetesinin 100 milyar dolar nasıl pay ettiğini ve bu payların kimler tarafından yapıldığını daha önce kamuoyuna açıkladık. Şu anda bulunduğumuz yerin firmasının 17-25 Aralık'ta bir şahıs olduğunu unutmamalıyız. Sayın Davutoğlu'nun Sayın Erdoğan'ın 10 emsal, 9 emsal olmaz dediği İstanbul'daki emsalların sahiplerinin kimler olduğunu hep beraber görebiliriz" dedi.
Bu rant çeteleşmesinin içinde Başbakan Davutoğlu'nun olmadığını bildiklerini belirten Tekin, "Sayın Arınç sizin olmadığınızı biliyoruz. Sayın Babacan sizin olmadığınızı biliyoruz.  Hatta siz, bir gece yarısı kalemlerle milyar dolarlık rantların nasıl elde edildiğini siz ifade ettiniz" diye konuştu.

"AVM yapıldığında referandum yaptınız mı?"
6-7 Ekimdeki Kobani olayları sonrası çıkan güvenlik yasasını hatırlatan Gürsel Tekin, "Bu güvenlik yasası 67 Ekim olaylarından kaynaklanan bir yasa değil. Bu yasanın temeli Gezi Parkıdır. Niçin Gezi Parkı? İçeride ve dışarıda ekonomik sıkıntı dahil olmak üzere sıkışmış bir iktidar... 17-25 Aralık yükü sırtında. Birçok sorunlar sırtında. Bütün bunları aşmanın bir tek yolu var Gezi Parkı. Gezi Parkı'nı kullanarak seçim sürecini, Gezi Parkı'nın üzerinde götürmek istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Haber: Bizim Gazete

    Cuma, 21 Kasım 2014 10:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica