Gezi gerilimiyle seçim istiyorlar

CHP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Gezi Parkı'na Topçu Kışlası yapılması için bütçeden pay ayırmasına karşı Gezi Parkı girişinde açıklama yaptı. CHP'nin açıklaması öncesi Gezi Parkı polis tarafından kapatıldı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin TanrıkuIu, milletvekilleri ve partililer Taksim Gezi Parkı girişinde basın açıklaması yaptı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Taksim Gezi Parkı'nın yeniden belediye bütçesine alınmasının bir oyun olduğunu söyledi. Seçime 5 aylık bir zaman kaldığını belirten Tekin, şöyle konuştu: "Güvenlik yasası 6-7 Ekim olaylarından kaynaklanmış bir yasa değil.
Bu yasanın temeli Gezi Parkı'dır. Sıkışmış bir iktidar, birçok sorun sırtında. Bütün bu sorunları aşmanın bir tek yolu var, Gezi Parkı. Gezi Parkı'nı kullanarak seçim sürecini götürmek istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Bunun işaretlerini de biliyorsunuz. Bu 5 aylık süre içerisinde polis kardeşlerimizin kullanabileceği 60 milyarlık gazın alındığını da özellikle sizlerle paylaşmak istiyoruz."

Haber: Birgün

    Cuma, 21 Kasım 2014 10:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica