"Ak Saray'ı yaptıranlar siyasetten men edilmeli"

Gürsel Tekin, kaçak kat çıkan bir kişinin yasa gereği siyasetten men edildiğini hatırlattı. Ak Saray'ın kaçak olduğunu belirten Tekin, "Yaptıran da siyasetten men edilmelidir." dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 1 milyar 300 milyon liralik maliyeti ile Türkiye gündemine oturan Ak saray'ı yapanların siyasetten men edilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'de halkın yüzde 70'inin yardıma muhtaç olduğunu belirten Tekin, "Siz burayı halk adına yaptık diyorsunuz. Bu görgüsüzlüktür, aymazlıktır, ahlaksızlıktır." dedi.

Yargı hiçe sayıldı
Tekin, Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin projelerin durdurulması yönünde aldığı karara Başbakanlık'ın itiraz ettiğini, bunun da Ankara ölge İdare Mahkemesi tarafından reddedildiğini hatırlattı. ancak kararın uygulanmadığını söyledi.

Ülkelerin saraylardan vazgeçtiğini, bu yerlerin otoriter dönemlerin bir simgesi olduğunu belirten Tekin, "Ortadoğu coğrafyasına bakın. Ne saltanatlar kaldıi ne kendileri ne de paraları kaldı" diye konuştu.

Arınç mahçup gelin
Belediye Kanunu'nda yer alan maddeye göre bir kişinin kaçak kat çıkması halinde önce cezaya, sonra da siyaset yapmaktan men edildiğine dikkat çeken Tekin şunları söyledi:
"Ak Saray kaçaktır. Bunların da bu saraydan dolayı siyasetten men edilmesi gerekiyor. Yasaya iyi bakın, kaçak inşaat yapana silah bile verilmiyor".
Tekin, Arın'ın çıkışını ise, "Mahçup gelin tavrıyla konuşuyor" sözleriyle yorumladı.

Haber: Millet

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 08 Kasım 2014 10:43

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica