"Kızlı erkekli eğitimi bitirin" talimatı

Gürsel Tekin, Bilal Erdoğan'a ait bir ses kaydı yayımladı. Söz konusu ses kaydında Bilal Erdoğan'ın, kızlı-erkekli eğitime karşı çıktığı ve eğitimi dizayn ettiği iddia ediliyor.

Toplantılarda ne için ve nasıl kararlar alındığına vurgu yapan Tekin, "İmam Hatip Okulları, Karma Eğitim, Kılık kıyafet, arsa tahsisi, imar planlaması ve okul yöneticileriyle koordinasyon ve atamalar konulan ile ilgili kararlar alınıyor." açıklamasında bulundu. Tekin, "Bilal Erdoğan sadece paraları sıfırlamakla kalmamış aynı zamanda MEB'in nasıl sıfırlanacağı ile de meşgul olmuş, onunla da yetinmemiş büyük şehirlerde TÜRGEV ve çeşitli vakıflara arsaları imar uygulamalarını nasıl olup olmayacağı organizasyonunu kendisi yaptığı çok net şekilde ifade ediliyor." diye konuştu.

10ğustos'ta seçime giderken milletin adamlarının milleti nasıl soyduğu, MEB'i nasıl darmadağın ettiği, kızlı erkekli yurtların tartışma konusu olduğuna dikkat çeken Tekin, "Zannederdik ki Türkiye'nin Milli Eğitim Bakanı varmış, Türkiye'nin Milli Eğitim Bakanı yok. Türkiye'nin Bilal'i varmış. Eğitime de Bilal karar veriyormuş." ifadesinde bulundu.

Gürsel Tekin daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Gazetecinin bu arazilerin MEB'e ait olup olmadığının sorusu üzerine Tekin, "Hayır, Milli Eğitim görevlileriyle toplantılar yapıyor. Eğitime nasıl dizayn vereceğinin talimatını veriyor. Millete ait yani kamuya ait yerlerin Bilal Bey'e söylediğini, Bilal Bey'in de bu imar uygulamalarını gerekli yetkili ile konuşup bazı maddelerin din iman adına kullanılmış. Bir tarafta dini tarif ediyorlar. Bir tarafta da imansızlığın nasıl olup olmayacağının tarifini çok somut bir şekilde tarif ediyorlar." diye konuştu.

Haber: Taraf

    Salı, 05 Ağustos 2014 10:41

Bağlantılı Konular