"Fezlekelerin iadesi yolsuzluğun kabülüdür"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AKP'li dört eski bakanla ilgili yolsuzluk fezlekelerin basit bir eksiklikten dolayı istanbul Başsavcılığı'na iade edilmesinin, yolsuzluğu kabul etmek olduğunu söyledi.

AKP'li komisyon başkanının, fezlekeleri "dizin pusulası tanzim edilerek" tekrar göndermek üzere savcılığa iade etmesine tepki yağıyor. AKP'nin, komisyonun kurulmaması için uzun süre direndiğini ve Meclis'in tatile girme hazırlığında olduğu bir zamanda üye bildirdiğini belirten Tekin, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında "Fezlekeleri iade edip soruşturma kurmamak, 17 ve 25 Aralık yolsuzluğunu kabul etmektir" dedi.

Fezlekelerin iadesine, komisyon üyesi muhalefet milletvekilleri de tepki gösterdi. Komisyonun AKP'li başkanının, dört bakanla ilgili fezlekeleri milletvekillerinden gizlediğini belirten milletvekilleri, "AKP'li başkan ve üyeler fezlekelerin içeriğini görmemizi engelledi. Sudan bir bahane bularak savcılığa iade ettiler. Amaçları, cumhurbaşkanlığı seçiminden önce fezlekelerin gündeme gelmesini engellemek" diye tepki gösterdi.

 

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 16 Temmuz 2014 10:01

Bağlantılı Konular