Gürsel Tekin, İhsanoğlu'nu Sözcü'ye anlattı: "Yalanı dolanı yok"

Gürsel Tekin, İstanbul'da eşlik ettiği İhsanoğlu'nu şöyle tarif ediyor: "Herkesin güven duyabileceği, başı dara düşenin başvurabileceği, bir makam ne yazık ki kalmadı. O yüzden sloganımız; Başın düşerse dara, Ekmeleddin Abi'yi ara..."

Devletin bütün olanaklarını kullanarak Cumhurbaşkanlığı seçimi propagandası yapan Tayyip Erdoğan'a karşı, Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu daha çok kendi olanaklarıyla seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bugün, İstanbul Salı Pazan'nda, pazarcı esnafını ziyaret edecek olan İhsanoğlu'na, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin eşlik etmeye devam edecek. İhsanoğlu ile adaylığı açıklandıktan sonra tanışan, İstanbul'daki evine giden, gezilerine eşlik eden Tekin'e, İhsanoğlu'nun ev halini, sokaktaki tavrını nasıl gördüğünü sorduk.

İşte Tekin'in anlattıkları:
"Yolsuzluğu bilmiyor"
Mütevazi, ortalama Türk vatandaşı gibi yaşıyor. Yalanı, dolanı, riyası yok. Vatandaşla çok rahat iletişim kuruyor. Sinirlenmiyor, kimseyi yok saymıyor. Koruması yok. Vatandaşların arasında rahat dolaşıyor.

Sokak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tanıdıkça seviyor. Sokakta kendisine karşı müthiş bir ilgi var.

100'ün üzerinde ülkeyi dolaşmış. "Dünyadaki bütün yolları biliyorum ama yolsuzluğu bilmem" diyor. Başbakan'ın aklının başkanlıkta olduğunu anlatıyor. Dolaşırken İhsanoğlu'nu tamyan bir Japon turist, "Böyle saygın birinin cumhurbaşkanı seçilmesi Türkiye için büyük şans" dedi.

Siyasetçi gözüyle bakıldığında, "Şunu söylersen oyların iki puan artar" gibi önerilere kapalı. Çok dürüst. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Deniz Baykal'ın, Altan Öymen'in aile biçimi, ev hali nasılsa, Ekmeleddin Bey'in evi de öyle. Belki onlardan tek farkı 5 vakit namaz kılıyor olması. Evlerinde şatafat, görgüsüzlük yok. Terbiye had safhada.

Haber: Sözcü

    Salı, 08 Temmuz 2014 10:21

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica