Taksim'e Gezi'den çıktı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki halk buluşmasına Gezi Parkı'ndan gelerek önemli bir mesaj verdi, ihsanoğlu, "Statükoya bekçi arıyorlar" diyen Erdoğan'a da "Polemiğe girmeyeceğim" diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı gün kalırken CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu dün akşam istiklal Caddesi'nde halkla buluştu, ihsanoğlu, Taksim Meydanı'na Gezi Parkı'ndan geçerek geldi ve kendisini bekleyenleri şaşırttı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Amasya milletvekili Ramiz Topal ve CHP il yöneticilerinin eşlik ettiği ihsanoğlu "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Türkiye'nin umudu İhsanoğlu" sloganlarıyla karşılandı. Bazı vatandaşların Ekmeleddin ihsanoğlu'na "cumhurbaşkanım" diye seslenmesi dikkat çekti.

Hak ve hürriyet bekçisiyim
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Statükoya bekçi arıyorlar" sözlerine ilişkin düşünceleri sorulan ihsanoğlu, "Ben yine polemiğe girmeyeceğim" yanıtını verdi, ihsanoğlu, "Fakat ben Anayasa'yla ilgili, devletin birliğine, milletin birliğine, bütünlüğüne bekçiyim. Temel hak ve hürriyetin uygulanmasına bekçiyim. Ben insanların eşit muamele görmesine bekçiyim. Anayasa'da yazılı olan hükümlerin bekçisiyim. Cumhurbaşkanı anındaki hükümlerin bekçisiyim" dedi.

Elini öptürmedi
CHP Beyoğlu ilçe Teşkilatı'nın balkonundan geçişi sırasında partililer tarafından ihsanoğlu'na güller atıldı. Vatandaşları el sallayarak selamlayan ihsanoğlu zaman zaman bazı dükkanların önünde durararak esnafla da sohbet etti. Bir dükkanın önünde durduğu sırada elini öpmeye çalışan vatandaşa izin vermezken, sarılmak ve birlikte fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları ise geri çevirmedi, ihsanoğlu, bir vatandaşın verdiği ve manşetinde "Ekmeloğlu'na neden evet" yazan gazeteyi de havaya kaldırdı.

Haber: Yurt Gazetesi

    Pazartesi, 07 Temmuz 2014 11:19

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica