Bakan Ala'ya bonzai soruları

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, dünyada kullanımı hızla artan bonzaiye Türkiye'de göz yumulduğunu öne sürerek "Bonzai ölümlerinden AKP Hükümeti doğrudan sorumludur" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Birleşmiş Milletlerin dünyada en tehlikeli ve hızlı yayılan Bonzai (Jamaikan Gold) kullanımına Türkiye'de göz yumulduğunu belirterek soru önergesi verdi. Tekin, "İktidarın, Bonzai satışlarına MOBESE kamera kayıtlarına rağmen hiçbir önlem almaması dikkat çekicidir. İktidar Bonzai ile gençliğimizin uyuşturulmasına neden göz yumuyor, önlem almıyor?" diye sordu. Tekin, İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan yazılı yanıt vermesini istediği önergesinde, cezaevleri ve AMATEM merkezlerinin bulunduğu hastanelerde uyuşturucu satışı iddialarını da anımsattı.

"Ölümlerinden iktidar sorumludur"
 Tekin önergesinde şu görüşlere yer verdi: "2011'den bu yana ilgili kurum raporlarında yer almış olmasına rağmen "Bonzai" kullanımına dair hükümet tarafından hiçbir tedbir alınmamış olması, yaşanan ölümlerde AKP Hükümeti'nin doğrudan sorumluluğunun bizzat kanıtıdır. Gençlerin hayatını tehdit eden böyle bir tehlikeye karşı ise tek bir önlem alınmamış olması ve hükümetin bu duyarsız tutumu tarafımızdan kabul edilemez. Hükümetin görevi ölü yıkayıp defnetmek midir yoksa ölümlere engel olacak çalışmaları yapmak mıdır?"

Haber: Yurt Gazetesi

    Cuma, 27 Haziran 2014 15:17

Bağlantılı Konular