"Büyük bir insanlık ayıbı"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye'deki iç savaştan dolayı yoğunluğunluğun arttığı Şanlıurfa'yı ziyaret etti. Tekin, yaptığı açıklamada "Burada büyük bir insanlık ayıbı yaşanıyor" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, beraberinde CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Adana Milletvekili Ali Demirçalı ile birlikte Şanlıurfa'ya gitti.CHP iI yönetimi tarafından karşılanan Tekin, parti binasına geçip bir süre teşkilat üyeleriyle görüşme yaptı. Gürsel Tekin, beraberindeki heyetle birlikte daha sonra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti. Burada hastane yönetimiyle görüşen Tekin, çıkışta hastane bahçesinde beton zemin üzerinde bekleyen hasta yakınlarının yanına gitti. Kendisini tanıtarak hastalara "Geçmiş olsun" dileklerinde bulunan Tekin, bir süre hasta ve yakınlarının sorunlarını dinledi. Tekin, kendisine eşlik eden hastane yöneticisi Abdulkadir Yetişgin'e yaşanan yoğunluğun nedenini sordu. Yetişgin'den bilgi alan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye'deki iç savaştan dolayı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğunluğunun arttığını, bu nedenle yetersiz imkanlarda hizmet verilmeye çalışıldığını söyledi. Suriye'deki savaştan en çok etkilenen iller arasında Şanlıurfa'nın olduğunu ifade eden Tekin, "Burada büyük bir insanlık ayıbı yaşanıyor. Bu ayıbı görmezden gelmemiz mümkün olamaz. Bu tabloda Türkiye- Suriye ilişkilerinden kaynaklanan çok ciddi sıkıntılar var. Sadece hastanede değil bunu her yerde görüyorsunuz. Binlerce insan sokaklarda perişan. Bu insanlık dramına hepimizin el atması gerekiyor" diye konuştu.

Hastaneden ayrılan CHP'li Tekin ve beraberindeki heyet, Hilvan ilçesine bağlı Saluca Köyü'ne geçti. Burada 4 yıl önce alacak- verecek meselesi yüzünden Hakim Atmak'ın ölümüyle iki aile arasında çıkan husumet, Tekin'in de katıldığı barış yemeğiyle son buldu. Köy odasında Atmak ve Şerki aileleriyle bir araya gelen Tekin, okunan duanın ardından kurulan yer sofrasında barış yemeğini yedi.

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 31 May 2014 15:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica