Gürsel Tekin: "Kirli ilişkileri hepimiz göreceğiz"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Soma'daki maden faciasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Önümüzdeki günlerde bu kirli ilişkilerin, insan canının ne kadar basite alındığı hepimiz göreceğiz" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Soma'da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili olarak kapsamlı raporu gelecek hafta kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.
Temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Antalya'ya giden Tekin, partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Tekin, "Bu sadece burada kalacak değildir. O teftişe giden memurun Mercedes'i değil, önümüzdeki günlerde bu kirli ilişkilerin, insan canının ne kadar basite alındığının, kirli işlere emel edildiğini hepimiz göreceğiz" dedi. Soma'da meydana gelen maden faciasının acı bir fatura ortaya koyduğunu belirten Tekin, "Özellikle son dönemlerde Türkiye'de yaşanan iş cinayetlerinde son 10 yılda yaşamış olduğumuz sorunlar bizi dünya birincisi yaptı" diye konuştu.

İş Kazası değil cinayet
Ortalama her ay 70- 80 kişinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini belirten Gürsel Tekin, "İş cinayeti" kavramının bilinçli tercih ettiğinin vurgularken, "İş kazaları elbette olur. Bütün kriterlerle baktığımızda iş kazaları hayatını her alanında olabilir. Ama bunlarını bir iş kazası olmadığı iş cinayeti olduğunu görebiliyoruz" diye konuştu.

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 23 May 2014 10:49

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica