"Soma gün gün takip edilecek"

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı devam ederken, gazetecilere açıklamalarda bulunan ve soruları yanıtlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Soma'daki olayın sonuna kadar araştırılması için CHP'nin yakın takipte olduğunu belirtti.

Gürsel Tekin, şunları söyledi:

Kriz masası: CHP olarak, başta sayın genel başkanımız ve çalışma yaşamından sorumlu genel başkan yardımcısı başkanlığında, genel merkezimizde ve Soma'da bir kriz masası oluşturuldu. Gün gün takip edilecek.

Sonuna kadar: Sadece ölülerimizi, canlarımızı defnetmek için değil aynı zamanda bu meselelerin sonuna kadar araştırılması, gerek hukuken, gerek idari olarak soruşturulması, araştırılması, ne gerekiyorsa CHP bunu yakından takip edecektir.

Dün basına yansıyan bazı iddialar var. Başbakan'ın müşavirinin bir vatandaşı tekmelerken görüntüleri yansıdı. Geçtiğimiz saatlerde de Başbakan'a ait olduğu iddia edilen bir görüntü var. Görüntüleri izlediniz mi?" sorusu üzerine;
"Cemaat-hoca ilişkisi diye bir hikâye vardır hepiniz bilirsiniz. Bir ülkenin Başbakan'ı vatandaşı dövüyorsa onun danışmanının öldürmesi lazım; son derece doğaldır. "

Haber: Habertürk

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 16 May 2014 09:52

Bağlantılı Konular