Tekin: Gül'ün önüne tape koyup tehdit ettiler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Gül'ün önüne tape konulup tehdit edildiğini iddia etti. Tehdidin ne olduğunu ve kimler tarafından tehdit edildiğini açıklamayan Tekin, Gül'ü açıklama yapmaya davet etti.

"Cumhurbaşkanı Gül'ün, 'Gelecekle ilgili siyaset planım yok'sözlerini, 'Gül emekli edilmek isteniyor'diye yorumladınız. Gül'ü emekli etmek isteyen Başbakan mı" sorusuna Tekin, "Onu derken arka planında bir şey söylüyorum. Sayın Gül'ün önüne hangi belgeler konuldu? Asıl sorulması gereken bu. Bir ülkenin cumhurbaşkanı tehdit edilir boyuta gelmişse, vatandaş olarak biz ne yapacağız bilmiyorum. Duyumlarımız var ama ne kadar doğru ne kadar değil bilmiyorum. Asıl sorgulanması gereken Başbakanın kamuoyuna yansıtmış olduğu 'Cumhurbaşkanı da dinlendi'açıklaması. Ama kim dinledi, neyi dinlemiş, onu kamuoyuyla paylaşmadı. Bunun önümüzdeki günlerde çok tartışılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendisiyle ilgili mutlaka bir açıklama yapması gerektiğine inanıyorum. Yani sizi dinleyen kim, neyinizi dinlediler, önünüze gelen tape nedir?" cevabını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran da Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kendisi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile ilgili şantaj kasetleri olduğunu açıklamasını TBMM gündemine taşıyarak, "Erdoğan şantaj kasetlerini nereden biliyor" dedi.

Haber: Türkiye'de Yeniçağ

Anahtar Kelimeler
    Salı, 29 Nisan 2014 11:45

Bağlantılı Konular