Gürsel Tekin: Saldırgan hangi vekillerle irtibatlı?

CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı gerçekleştiren Orhan Övet'le ilgili açıklama yaptı. Zanlının hayatında ilk kez geldiği TBMM'de nerede duracağını iyi bildiğini dile getiren Gürsel Tekin şunları söyledi: "En stratejik, en kritik, BDP'nin kapısının önünde bekliyor ve eylemini gerçekleştiriyor. Bizler, milletvekillerimiz, BDP'li milletvekilleri orada olmasa, CHP'liler bu şahsın BDP'li olduğunu varsayarak bir BDP-CHP çatışmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor.

 

Polisi aklına sizin herhangi bir partiye üyeliğiniz var mı sorusunu sormak gelmez mi? Elimizde belge bilgiler var. Polisin işlemlerinin ne kadar sağlıklı olup olmadığını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız."

Saldırganın AKP üyesi olduğunu bildiklerini belirten Gürsel Tekin "Ama soruşturmanın selameti açısından, bu cevapları hükümetten bekliyorduk. Önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanın tavrını da sizlerle paylaşırım. Meclis yemekhanesinde milletvekili refakati olmadan yemek yenmez. Bu şahsın çok profesyonel olduğunu düşünüyoruz. Bu şahsın hangi milletvekilleriyle ilişkisinin olduğunu önümüzdeki günlerde görecegiz" diye konuştu.

CHP: Hata bizde
CHP Lideri Kılıçdaroglu'na yönelik saldırı CHP MYK'da değerlendirildi. Özeleştiri yapan MYK üyeleri sorunun koruma ekibinde değil partililer olarak kendilerinde olduğunu belirterek "Genel Başkan'ın güvenligini bizzat biz tehlikeye atıyoruz. Bundan sonra koruma ekibinin tüm uyarılarına eksiksiz uyulmalı" dedi. Değerlendirmeler çerçevesinde Kılıcdaroglu'nun korunmasına yönelik rapor hazırlanacak. Vatandaşlar ile temas, CHP liderinin insiyatifine bırakılmayacak.

Haber: Radikal

    Perşembe, 10 Nisan 2014 11:01

Bağlantılı Konular