Tahliyeleri günler önce söylediler, doğru çıktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü tahliyelerin yaşanacağını günler öncesinden söylemişti. Yine 14 Şubat'ta CHP Genel Başkan Yardımıcısı Gürsel Tekin, Zarrab'ın, 25 Şubat'ta serbest bırakılcağını ileri sürmüştü.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü tahliyelerin yaşanacağını günler öncesinden söylemişti.6 Şubat'ta yerel televizyonların ortak yayınına çıkan Kılıçdaroğlu şu iddiada bulunmuştu: "İçeride tutuklu olan İran asıllı Zarrab var. Buna diyecekler ki: "Seni çıkaracağız, sen konuşma" Çünkü "Bu biraz daha beni içerde tutarsanız ben konuşacağım" dedi, habe gönderdi. Onun konuşması istenmiyor. Bir süre sonra onu çıkaracaklar. Önce mal varlıkları üzerindeki tedbiri kaldırdılar daha sonra salıverecekler."

Yine 14 Şubat'ta CHP Genel Başkan Yardımıcısı Gürsel Tekin, Zarrab'ın, 25 Şubat'ta serbest bırakılcağını ileri sürmüştü. Tekin, "Yüreğiniz yetiyorsa, 76 milyon insana saygınız varsa, Zarrab'ın ofisine girip çıkanların kamera görüntülerini kamuoyu ile paylaşın. O fotoğrafları görünce siyasetten nefret edeceksiniz. AKP'ye oy veren vatandaşlarımız ne kadar günah işlediklerini görecektir." demişti.

Haber: Zaman

 

 

    Cumartesi, 01 Mart 2014 09:55

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica