CHP'den temizlik çağrısı

CHP'den 'temizlik' çağrısı CHP Kadın ve Gençlik Kolları, bakanlar hakkındaki fezlekelerin Meclis'e gönderilmesi için eylem yaptı.

Adalet Bakanlığı'na yürüyen CHP'liler siyah çelenk bıraktı. Bakanlığın önünde 'adalet çadırı' kurmasına izin verilmeyen CHP'liler leğende siyah tişört yıkayıp ipe beyaz tişört astı.

Fezleker toplumun vicdanı
CHP Kadın ve Gençlik Kolları, bakanlar hakkındaki yolsuzluk iddialarını içeren fezlekelerin Meclis'e gönderilmesi için eylem yaptı. CHP'li grup, parti il başkanlığı önünde toplandı. Polis, üç TOMA, bir Akrep ve onlarca polis ile barikat kurdu. Eyleme CHP genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Bülent Tezcan ile Bihiun Tamaylıgil de destek verdi. Polisle yapılan müzakerenin ardından barikat kalktı ve yürüyüş başladı. Ancak polis Adalet Bakanlığı önünde "adalet çadırı" kurulmasına izin vermedi. CHP'liler de bakanlık önüne siyah çelenk bırakıp leğende siyah bir tişörtü deterjanla yıkayıp beyaz bir tişörtü ipe astı. CHP Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan, "Fezlekeler artık toplumun vicdanı olmuştur." dedi.

Haber: Cumhuriyet

    Cuma, 07 Şubat 2014 09:14

Bağlantılı Konular