CHP Meclis'e gelmeyen fezlekeleri protesto etmeye hazırlanıyor

CHP, Meclis'e gelmeyen fezlekeleri protesto etmeye hazırlanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından istifa eden eski bakanlarla ilgili fezlekelerin hala Meclis'e gelmediğini belirterek, gelmeyen fezlekeleri parti olarak protesto edeceklerini söyledi.

Gürsel Tekin, "CHP teşkilatları, Adalet Bakanlığı önünde eylem yapacak." dedi. Gürsel Tekin, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından, Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Gürsel Tekin, bunun bir nezaket ziyareti olduğunu dile getirdi. Çiçek'le gündemdeki konuları da konuşma fırsatı bulduklarını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı, "Eski bakanlarla ilgili fezlekelerin niye Meclis'e gelemediğini sordum. Bu fezlekelerin ivedilikle gelmesi için CHP teşkilatlarımız başta Adalet Bakanlığı olmak üzere çeşitli illerde eylem yapacağız." dedi. Türkiye'de olağanüstü hal döneminin yaşandığını öne süren Gürsel Tekin, "Bu olağanüstü hal döneminin yasası yok ama, uygulamaları aynen yapılıyor. Hatta daha da ötesinde yapılıyor. OHAL dönemlerinde yaşananların aynısı yaşanıyor." diye konuştu. Başbakan Erdoğan'a, "Dört eski bakanla ilgili iddialar doğru değilse, neden görevden aldınız?" diye soran Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan İranlı iş adamı Rıza Zarraf'ın, ofisine girip çıkanların mobese kayıtlarının kamuoyuna açıklanması gerektiği çağrısını yaptı. Gürsel Tekin, "Siyasetçiler, bürokratlar, iş adamlan burayı yol geçen hanı yapmışlar. Bu iş adamının ofisi türbe mi? Ne işleri var burada. Son dönemlerde siyasetin ne kadar kirlendiğini görüyoruz." diye konuştu.

Meclis Başkanı da rahatsız
TİB'in, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, soru önergesini internet sitelerinden kaldırma talimatı verdiğini de hatırlatan Gürsel Tekin, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in de bu durumdan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Gürsel Tekin, "Güya Parlamentoya milletin haklarını savunmaya geldik. Ama ne yazık ki kendi haklarımızı bile savunamıyoruz." şeklinde konuştu.

Haber: Ortadoğu

Anahtar Kelimeler
    Salı, 04 Şubat 2014 16:05

Bağlantılı Konular