Gürsel Tekin'den Taksim Gezi Parkı'nda eylemcilere destek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "CHP'den yapılaşmayla ilgili oy verildiği tespit edilsin, siyaseti bırakırım!" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcilere destek verdi. Burada Gürsel Tekin kendisine "CHP Taksim projesine onay verdi mi?" diye soran Sırrı Süreyya Önder’e "CHP’de buradaki yapılaşmayla ilgili bir tek oy verildiği tespit edilsin, ben siyaseti bırakırım." dedi. Bir süre eylemcilerle sohbet eden Tekin, "Ne oluyor Taksim'de? Yeşil alanlar nasıl katlediliyor? Cami alanları nasıl satılıyor? Bunları soran olmadı. Şimdi biz ne konuşalım? Yeşilin ne önemi var, parkın ne önemi var? Her tarafı AVM yapalım. Mücadele edeceğiz kimse merak etmesin. Bu kentin bir belediye başkanı var, o belediye başkanını buraya davet etmek istiyorum. 'İstanbul'un anayasasını yapacağım' dediniz bizde size oy verdik. 550 tane uzman bu projede çalıştı. Şimdi o uzmanlara sesleniyorum vicdanınız varsa çıkın konuşun. Para herkesi mahkum etmiş." dedi.

Siyaseti bırakırım
Gürsel Tekin konuşmasının ardından Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve gazeteci Ahmet Hakan ile birlikte Taksim Gezi Parkı'nın çimlerine oturdu. Burada Önder'in kendisine "CHP Taksim projesine onay verdi mi?" sorusuna Gürsel Tekin, "Asla" şeklinde yanıt verdi. Bunun üzerine Önder'in gülerek "Bence bir araştırmak lazım." demesi üzerine Gürsel Tekin "Yapmayın ne olursunuz. CHP'de buradaki yapılaşmayla ilgili bir tek oy verildiği tespit edilsin, ben siyaseti bırakırım." dedi.

Haber: DHA

    Salı, 28 May 2013 12:34

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica