CHP'li Tekin'den Bakan Özhaseki'ye yardım önerisi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "İmar konularında hırsızlık yapılıyor, Adalet duygusu sarsılıyor. İnsanlar arasındaki bu dedikodular belediyelere yönelik güveni de sarsıyor" diye açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yardım önerisinde bulundu.

Devamını oku...

Tekin'den Moskova çıkışı

CHP'li Gürsel Tekin, kendilerine "Komünistler Moskova'ya" diyenlerin bugün "Moskova'yı yol ettiklerini" söyledi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den Bakan Özhaseki'ye açık mektup

Gürsel Tekin,  Mehmet Özhaseki'ye imar rantı, FETÖ’ye akıtılan kamu kaynakları ve rantını sordu.

Devamını oku...

Tekin'den Özhaseki'ye 1142 vatan toprağı soruları

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, FETÖ soruşturmaları kapsamında el konulan malvarlıklarına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarına tepki gösterdi.

Devamını oku...

"Devletin bütün kurumları cemaatlere pay edilmiştir"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, SÖZCÜ'ye konuştu. Tekin; "Kimse sesini çıkaramasa da, hangi bakanlığın hangi cemaate bağlı olduğunu tüm kamu çalışanları, bütün Ankara bilir. Bu yapılara karşı bir savaş açılmalı" dedi ve ekledi: 15 Temmuz süreci bir cadı avına dönüşmüş durumda. Yola böyle devam etmek Türkiye'yi karanlığa götürür.

 

 

 

 

Devamını oku...

Tekin: Millet iradesine darbe

CHP istanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 28 belediyeye kayyım atanmasına ilişkin Yurt Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, bu uygulamanın hem millet iradesine hem de parlamentoya yapılmış bir darbe olduğunu söyledi.

Devamını oku...

"4 yıl önce söylemiştik"

CHP'ni 2012 yılında Suriye'ye dair 'çözüm raporunun detaylarına ilişkin' Yurt'a konuşan CHP İstanbul Milletvekilli Gürsel Tekin, "2012 yılındaki raporda savunduğumuz Suriye'nin toprak bütünlüğünü, hükümet şu anda savunuyor. Umarım bir kez daha 'Suriye'de kandırıldık' demezler" ifadelerini kullandı.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den "siyaseti temizle" çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a, 'siyaseti temizle' çağrısında bulunarak, siyasette FETÖ arınmasının 17-25 Aralık ile sınırlandırmamasını ve sonuçlarının şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

Devamını oku...

Hiç kimse Meclis'teki 550 milletvekili içinde darbeci yok diyemez!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin SÖZCÜ’ye konuştu. Gürsel Tekin, "Devletin bütün kurumlarına girmiş bir yapının siyasetin içinde olmaması düşünülemez. Savcılar Meclis'teki 550 milletvekilini ve belediye başkanlarını soruşturmalı. Dokunulmazlıklar derhal kaldırılmalı" dedi.

Devamını oku...

Yandex.Metrica