Gürsel Tekin, Gaziosmanpaşa'da esnaf ziyaretinde bulundu

Gaziosmanpaşa'da esnaf ziyaretinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyla ilgili olarak, genel merkezin uzun süredir bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

Tekin, "İstanbul'u bilen biri olarak şunu söyleyebilirim; CHP, İstanbul'u kesin alacaktır"
Gürsel Tekin, Gaziosmanpaşa ziyaretine ilk olarak partisinin ilçe başkanlığından başladı.

Ardından partililerle birlikte Gaziosmanpaşa Meydanı ile Karadeniz Mahallesi'ni gezen Tekin, vatandaşlarla selamlaştı, onların sorunlarını dinledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tekin, partisinin kendisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterip göstermeyeceği ve gösterilecek adayın da ne zaman açıklanacağıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Geçmiş dönemlerde aday olmadığım halde aynı şekilde çalışıyordum. Partimizin genel merkezi, tabiki doğru bir iş yapacaktır. Çünkü İstanbul'u kurtarırsanız Türkiye'yi kurtarırsınız. İstanbul'u kurtarmanın yolu 11 milyon seçmenin talebine başvuracaksınız. Bu talebe kim karşılık veriyorsa hepimizin adayı o olacaktır. Genel merkez uzun süredir bir çalışma yapıyor. Belki kapalı devre bir çalışmadır. Büyük illerde seçmen kitlesi çok büyük olduğu için birkaç alanda çalışmalar yapılıyor. Bu adaylaşmadan önce parti zaten çalışıyor. Partimizin şu anda her ilde çok ciddi çalışması var. İstanbul'u bilen biri olarak şunu söyleyebilirim, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul'u kesin alacaktır. Bunu iktidar partisi mensupları da çok iyi biliyor."

Gürsel Tekin, açıklamaların ardından ziyaretine kaldığı yerden devam etti.Gürsel Tekin'ne ziyarete  Cumhuriyet Halk Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Binali Dağdeviren, CHP Gaziosmanpaşa ve İBB Meclis Üyesi Ferhat Epözdemir, partililer eşlik etti.

Haber: Cumhurhaber

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 09 Nisan 2018 14:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica