Gürsel Tekin'den Başbakan'a sert eleştiri

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün ikinci gününde İstanbul Maçka Parkın'nda paralel olarak başlatılan demokrasi nöbeti de devam ediyor. Sözcü muhabiri Bora Erdin Maçka Parkı'nda CHP'li vekil Gürsel Tekin'in görüşlerini aldı.

CHP'li Tekin'e Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü kararına verdiği tepki soruldu. Tekin "Kendisine göre mizah yapmış. Kendisi mizah konusunda son derece yetenekli. Başbakan'ın CHP Genel Başkanı'nı ve yürüyüşünü anlamasını beklemek biraz zor. Onu beklememiz de zor. Böyle bir çabası olsa kendi koltuğunu koruyabilirdi. Heralde seçilmiş bir başbakandı. Seçilmiş bir başbakan, kendi koltuğuna sahip çıkamayan bir insanın demokrasiye adalete hukuka sahip çıkmasını beklemek mümkün değil" diye konuştu.
Başbakan Binali Yıldırım, "Kılıçdaroğlu Adalet için yürüyor ne düşünüyorsunu" sorusuna  "Ben Enis Berberoğlu'nu ziyarete gidiyor diye duydum. Ramazan günü yürümeye gerek yok ki… Maltepe'ye hızlı trenle gidebilir" diye yanıt vermişti.

Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 16 Haziran 2017 17:33

Bağlantılı Konular