Gürsel Tekin’den TFF Başkanı Demirören'e istifa çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "(TFF Başkanına) Dün tarafsız olması gereken, 80 milyon yurttaşımızı temsil etmesi gereken federasyon başkanı utanmadan, arlanmadan, sıkılmadan, 'ben evet diyeceğim, herkes evet desin' dedi. 'Evet' diyebilirsin, ona hiç tereddüdüm yok. Tercihinin ne olduğu beni ilgilendirmez. Şerefiniz, haysiyetinin, namusunuz varsa derhal istifa edeceksiniz kardeşim oradan" dedi.

CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu, Bayrampaşa'da esnafı dolaştı, nevruz ateşi yaktı ve lokma dağıttı. Tekin ve Berberoğlu ilk olarak CHP'nin Bayrampaşa İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Gürsel Tekin burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Dün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in dün söylediği “Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü bir Türkiye için 17 Nisan sabahı "Evet" diyen bir Türkiye’ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum" sözleriyle ilgili olarak,"Dün tarafsız olması gereken, 80 milyon yurttaşımızı temsil etmesi gereken federasyon başkanı utanmadan, arlanmadan, sıkılmadan, ‘ben evet diyeceğim, herkes evet desin’ dedi. ‘Evet’ diyebilirsin, ona hiç tereddüdüm yok. Tercihinin ne olduğu beni ilgilendirmez. Şerefiniz, haysiyetinin, namusunuz varsa derhal istifa edeceksiniz kardeşim oradan. Orası sizin babanızın çiftliği değil. Böyle bir şey olabilir mi Devletin bütün kurumları, sivil olması gereken kurumlar, kuruluşlar kampanyada taraf olabilecek durumu gelmiş. Kazaran bu sistem geçtiği zaman ne olur acaba, düşünüyor musunuz hiç Türkiye bunların hiç birini hak etmiyor" şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Tekin ve Berbeoğlu daha sonra Bayrampaşa'da esnafı ziyaret etti. Ardından Nevruz ateşi yakıldı. Berberoğlu ve Tekin partililerle birlikte ateşin üzerinden atladı. Berberoğlu ve Tekin vatandaşlara lokma dağıttı.

Haber: DHA/ Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Salı, 21 Mart 2017 14:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica