Gürsel Tekin Kırıkkale'de konuştu: Vatan için 'hayır' diyeceğiz!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, rejimi değiştiren başkanlık referandumuna ilişkin çalışmalarına Kırıkkale'de devam etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 16 Nisan'da yapılacak referandumla birlikte getirilmek istenen 18 maddelik Anayasa değişikliğinin, vatandaşların derdine derman olmadığını söyledi.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesine bağlı Ormak köyünde halk ile buluşan, merkezde Pazartesi günü kurulan halk pazarını gezen Gürsel Tekin, Kırıkkale'de Hüseyin Kahya Parkı'nda emeklilere hitaben konuştu.


Tekin'e CHP İl Başkanı Avukat Ahmet Önal, İlçe Başkanı Yücel Kızık ve kalabalık bir partili eşlik etti.

Tekin burada yaptığı konuşmada, "Bir gece yarısı ne olduğu belli olmayan bir paket hepimizin önüne geldi. Soruyorum; mutlaka siz de soruyorsunuzdur. Ya arkadaş; bu önümüze getirdiğiniz 18 madde derdimize derman olacaksa eyvallah. Derdimize derman olacak 18 maddenin içinde bir tek madde anlatamazlar. Ne diyorlar; 550 milletvekili az, 600 yapacağız. 550 derdinize çare oldu mu?, niye istiyorsunuz 600 milletvekili?. Bu 600 milletvekilinin maaşını nereden ödeyeceksiniz. Emekliden, işçiden, çalışandan kesip ödeyeceksiniz" dedi.

Gezdiği yerlerde vatandaşın bu 18 maddeyi Başbakan'dan iyi bildiğini belirten Gürsel Tekin, "Bunlar ne olduğu belli olmayan 18 maddeyi bilmediklerinden getirdiler. Birileri ellerine sıkıştırmış, bunlar da getirmişler. 18 madde ile ilgili anlatacakları hiçbir şey yok. Şuna emin olun; 18 maddenin hiç biri sizin derdinize derman değil. Kimin derdine derman; sadece bir kişinin. 80 milyonu mu düşüneceğiz, bir kişiyi mi düşüneceğiz. Elbette 80 milyonu düşüneceğiz. 80 milyonun istikbali için, geleceği için inşallah ayın 16'sında gideceksiniz hepiniz bu vatan için 'hayır' diyeceğiz" diye konuştu.


Haber: Önce Halk

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 04 Mart 2017 12:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica