Gürsel Tekin'den Bakan Özhaseki'ye yanıt

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den Bakan Özhaseki'ye cevap verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) destek verenlerin mal varlıklarına el konulmasına ilişkin, "Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında. Bir tane arsa 200 milyon dolar." ifadelerini kullandı.

Özhaseki, Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ'ye destek verenlerin mal varlıklarına el konulduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:
"Tapu kadastrodaki arkadaşlarıma dedim ki bütün tapucu arkadaşları arayın, emir verin, bunlar tapuları bir yerde toplamış olabilirler, gayri kanuni olabilir. Bu emri ben veriyorum bakan olarak. Huylandıkları kimsenin tapularını devretmesinler. Polise haber versinler, savcıya haber versinler, işlem yapılsın. 'Birkaç gündür yapılan işlemlerde kaç tane böyle mal kurtardınız?' diye sordum. Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında. Bir tane arsa 200 milyon dolar."

Gürsel Tekin: Yıllar önce söylemiştik!
CHP İstanbul Millevekili Gürsel Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye cevap verdi.

CHP'li Tekin şöyle açıklama yaptı:

"Günaydın Sayın Bakan!
Yıllar önce söylemiştik, 100 milyar dolar rant var diye. 1142 adet parsel kurtardık diyorsunuz; peki peşkeş çekilmiş onbinlerce kamu arazisi ne olacak?

Merak etmeyin;
Hepinin belgesi, bilgisi var elimizde. Göndereceğim size de..."


Haber: Önce Halk

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 28 Ağustos 2016 17:33

Bağlantılı Konular