Cihangir'e saldıranlar kimin adamı çıktı?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cihangir'deki saldırı için "Ethem Sancak ile yakın oldukları bilenen şehir magandalarının ilk vukatı değildir" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cihangir'deki saldırı için açıklama yaptı.

"Firuzağa'da gerçekleşen saldırı, muhafazakar bir hassasiyet değil, tam bir organize iştir" diyen CHP'li Tekin şöyle dedi:

"Yaşananlar, iktidar ve iktidara yakın iş adamları (Ethem Sancak) ile yakın oldukları bilenen şehir magandalarının ilk vukaatı değildir.

Beyoğlu Belediye Başkan’ın propaganda kokan açıklamaları bu şehir magandalarının belediyenin bilgisi dahilinde Tünel, Tophane, Galatasaray üçgenindeki esnafı düzenli olarak tehdit ettiği iddia ve şüphelerini güçlendirmektedir.

İçki, kumar ile uyuşturucu ile içli dışlı olan bir grubun saldırısının Ramazan ayı değerleriyle bağdaştırlması, bu değerlere yapılan açık bir hakaret bir saldırıdır.

Firuzağa saldırısı, emlak lobisine ve kentsel dönüşüm simsarlarına uygun ortam yaratma çabasıdır.

Buradan duyurmak ve uyarmak isteriz;
Ramazan kardeşlik ve hoşgörünün ayıdır.

Ne Cihangir'i ne de Ramazan ayını yağmacıların ve beton lobisinin eline bırakmayız.

Yurttaşlarımız dini değerlerini ve hassasiyetlerini ciğerlerinize işlemiş rantçılığa alet ettirmeyiz.

Farkındayız!

Önce Firuzağa'da yapılanlar sonra Gezi Parkı üzerinden oluşturulan gerilim toplumun bir kısmını hayatlarına dair sorumluluk alma psikolojisine itme amaçlıdır. Yaşamsal kaygılarla ayağa kalkan kitlelerin karşısına toplumun diğer bir kesimini iterek kişisel ikballeri için çıkış yolu aramak bir yolun sonuna geldiğimizin göstergesidir. Yolun sonu Türkiye halkı için değil kendi geleceğini, kendi kişiliğini, kendi hayatını herkesin sahip olduklarından öte görenlerin sonudur. Türkiye'de bir dönem sona ermektedir.

Bütün bunlar bu sonun başlangıcıdır."

 

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 19 Haziran 2016 14:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica