Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya tepkiler sürüyor

İstanbul'da şehit cenazesinde, polis üniforması giyerek provokasyon yapanlara tepkiler sürüyor. Cenazeye katılan siyasetçilerden olan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, provokatörlerin cenaze törenine katılarak, olay çıkarmaya çalışmalarına "Ya iktidar güvencesi var, ya da büyük bir güvenlik zafiyeti" sözleriyle değerlendirdi.

Tekin, olayın "organize göründüğüne" de dikkat çekerek, "Organizasyonun içinde devletin kurumları da var" diye tepki gösterdi.

CHP'li Gürsel Tekin cenazede töreninde Kılıçdaroğlu'na mermi atan kişinin AKP'li eski bir yönetici olduğunu açıkladı.

"Kılıçdaroğlu'na mermi atan AKP yöneticisi"
Cenaze töreni sırasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li siyasetçileri protesto edenlerden birinin üzerinde polis üniforması bulunduğunu, ancak daha sonra bu kişinin hırsızlık, taciz gibi suçlardan sabıkasının bulunduğunun anlaşıldığını kaydeden Tekin, Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi atan kişinin ise, "AKP Büyükçekmece il yönetiminde yöneticilik yapmış olduğunu" söyledi.

Tekin, Sözcü'ye yaptığı açıklamada şöyle dedi; "Organize olduğu o kadar belli ki. Polis üniforması giyen şahıs, Başbakan Yıldırım'ın yakınına kadar geliyor, kendisiyle sohbet ediyor, sarılıyor. Bu organizasyonun içinde devletin kurumları da var. Çok can sıkıcı bir olay. Ciddi güvenlik önlemi alınması gereken yerde, bu kadar güvenlik zafiyeti yaşanıyor. Bundan çıkan sonuç şu; Ya iktidar güvencesi var, ya da çok büyük güvenlik zafiyeti."

"Yapmış oldukları kurgu ellerinde patladı"
Cenaze töreni öncesinde de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na törene katılmaması yönünde Emniyet’ten yoğun telkinler yapıldığını kaydeden Tekin, "Genel Başkanımızın o törene katılmaması için yoğun çaba sarfedildi. Ancak kendisi, 'ucunda ölüm de olsa gideceğim' dedi. Şehitler bizim şehidimiz. Elbette bu törenlere katılacağız. TBMM'deki dokunulmazlık oylamaları üzerinden kurgu yapıyorlar. Ancak kurgu ellerinde patladı" dedi.

    Perşembe, 09 Haziran 2016 14:17

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica