CHP'li Tekin: Sadece CHP dimdik ayakta

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Halk Radyo'nun konuğu oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Halk Radyo'ya konuk olarak gündemi değerlendirdi. Tekin'in açıklamaları şöyle:
"Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı'nın gündeme düşen açıklamalarını şöyle değerlendiriyorum. Profesör olabilirsin ama adam olamazsın, adam olmak diplomayla olacak iş değildir. Buna benzer Proflar akşamları TV'lere de çıkıyor hayretler içerisinde izliyorum gerçekten onları... Bu Profesörün kullandığı cümleleri yanlışlıkla sol düşünceli bir hoca söyleseydi şimdiye linç edilmişti.

Şu an bizi izleyen yurttaşlarımıza seslenmek istiyorum. Bu Reza Zarraf olayını soruşturan iddianameyi oluşturan Savcı, ABD'de çok önemli bankaların soruşturmalarını da yürütmüş birisi ve Hint kökenlidir. ABD'de bankaların soruşturmalarını yürüttüğü dönemde hiç kimse bu Savcı için o Amerikalı değil Hint kökenlidir demedi. Bize bakıyoruz yargı mensupları sağcı, solcu ve cemaatçi diye gruplara ayrılıyor. Bir an önce adelet mekanizmamızın düzeltilmesi lazım.

"Barınma ve mülkiyet sorununu çözmeliyiz"
Yıllardır sadece bir sorunu çözemedik. Barınma ve mülkiyet sorununa bakacak olursak en basit örnekler uzakta değil etrafımızdaki komşularımıza baktığımızda Bulgaristan, Suriye bile tapu sorunu çözmüşken biz halen geriden geliyoruz. Seçimlerden 3-5 gün önce tapu veriyoruz diyorlar, sonra o tapular iptal oldu diyorlar...Örnekleri Ümraniye, Sultanbeyli ve Beykoz gibi ilçelerimizde mevcuttur bakabilirsiniz.

7 Haziran'a bakarsanız en beğenilen projeler CHP'nin projeleri olarak araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Örgütsel değişimi hayata geçirmemiz gerekmektedir. Bugüne kadar 400'ün üzerinde siyasi partinin kuruldu bunlardan hiç biri kalıcı olamadı. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi var oldu ve var olmayada devam edecek.

TBMM'ye bakıyorum işlevsiz bir yapıya dönüştürüldü. Hodri meydan diyorum gerekirse seçime gidelim. Oy alabilirsiniz ama Ülkeyi yönetemiyorsunuz o ne olacak? Ekonomik bir kriz içindeyiz. Ankara'da icra dairesine gittim durum çok vahim...Zaten bunlar Adalet Sarayları, Cezaevleri ve bütün şehirlere İcra daireleri yaptılar. Vatandaşlarımız bu bütün olup bitene kayıtsız kalmayacaktır.

7 Haziran seçimleri geçtikten sonra sorumlu olarak davranan tek siyasi parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Elimizi taşın altına koyduk. Yoksulluğu, işsizliği ve sefaleti öncelikli düşündük. Bakın çok değil 5 ay sonra geldiğimizde çok farklı şeyler konuşacağız. Son olarak savaş söylemlerine Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözüyle cevap vermek istiyorum; 'Savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir.'"


Öte yandan, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in konuk olduğu programa İstanbul'un Esenler, Ümraniye ve Gaziosmanpaşa gibi ilçelerinden telefonla katılım için ilgi geldiği görüldü.

Haber: Gerçek Gündem

    Perşembe, 24 Mart 2016 10:24

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica