Gürsel Tekin KEYSAM'ın panelinde açılış konuşmasını gerçekleştirdi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin KEYSAM'ın düzenlemiş olduğu panelde kent ve yerel yönetimlerle ilgili ilginç tespitlerde bulundu.

CHP'li Tekin şöyle konuştu;
"KEYSAM'a öyle güzel bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum.

Hava hepimizin ortak değeri
En basit yönüyle bakarsak hava hepimizin ortak değeri ama aynı hava altında daha yaşanılabilir alanlarımızın yaratmıyoruz daha yok ediyoruz. Yıllardır sadece bir sorunu çözemedik. Hergün Barınma ve mülkiyet sorununa bakacak olursak en basit örnekler uzakta değil etrafımızdaki komşularımıza baktığımızda Bulgaristan, Suriye bile tapu sorunu çözmüşken biz halen geriden geliyoruz.

İstanbul'un kent ve yerel yönetim sorunu var
Belediye Başkanları bu şehirlerin gerçek sahipleridir. İlçe belediye başkanlarının plan yapma yetkisi bile yok. Böyle bir yerel yönetim anlayışı olmaz derhal bütün partiler bir araya gelerek uzlaşmalıdır.

Kentsel dönüşümde Almanya örneği
Kentsel dönüşümün çözümünü farklı yollardan gerçekleştirmemiz lazım. Kentsel Dönüşüm dünyanın her yerinde oluyor. Mesela Almanya örneğini vermek istiyorum. 2005 yılında gittiğimde tanık olmuştum. Berlin'de Kentsel dönüşümün olduğu dönemde incelemelerde bulundum. Gerçekten olağanüstü bir çalışma yapıyorlar sadece 3 yıl alt yapıyla uğraşıyorlar."

Gürsel Tekin'e özel ödül
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'e KEYSAM panel ve ödül töreninde ''Yılın Yerel Yönetimlere Katkı Veren Milletvekili'' ödülünü aldı. CHP'li Tekin ödülü aldıktan sonra şöyle konuştu:
"Yerel yönetimlerden gelen biriyim. Parlamento çatısı altında yerel yönetimlerin sorunlarını dile getirmeye ve mücadele etmeye devam edeceğim. "

Haber: Önce Halk

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 07 Mart 2016 11:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica