CHP'den passolig eylemi

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Passolig uygulamasına son eylemine; CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal, CHP milletvekili adayları, Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bugün oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi CHP'liler Passolig'e hayır eylemi yaptılar. Kadıköy Altıyol'daki Boğa Heykeli önünde başlayan eyleme çok sayıda CHP'li ve yurttaşlar katıldı.
Eylemde bir konuşma yapan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Seçim beyannamemizde taraftarlara sözümüz var. Passolig'i kaldıracağız. Türkiye'de bütün sivil toplum örgütlerini fişlediler. Sporu da fişlediler. Şiddetle kınıyorum, iktidara geldiğimizde ilk işimiz bu uygulamayı kaldırmak olacaktır. Bu uygulama iktidarın tribünlerden korktuğu için, tepkiden korktuğu için getirdiği bir uygulamadır. Trübünlerden bu kadar korkuyorsanız gitmeyeceksiniz" dedi.

Yarkadaş: Türkiye'yi bu ayıptan kurtaracağız
Eylemde basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ta, Passolig uygulamasının fişleme amaçlı olduğunu ifade ederek, bu uygulamaya derhal son verilmelidir dedi. Yarkadaş, "Passolig aynı zamanda yandaş bankalara rant yaratmanın merkezidir. Türkiye'yi bu ayıptan kurtararak, tribünleri özgür hale getireceğiz" dedi.

Haber: Cumhuriyet

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 25 Ekim 2015 15:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica