"Kalan 19 kişiyi yakalamak için nerede patlamalarını bekleyeceksiniz?"

CHP'li Gürsel Tekin, Ankara'daki katliamı gerçekleştiren iki canlı bombanın 21 kişilik listesinde yer alan isimler olmasını "Katliam kadar acı…Davutoğlu liste elimizde ama hukuken tutuklayamıyoruz diyordu. Davutoğlu'nun hukuk hassasiyeti gözlerimizi yaşartıyor. Listedeki diğer 19 katilin yakalanması için nerede patlamalarını bekleyeceğiz, kaç cana kıymalarını bekleyeceğiz" dedi.

Taraf'a konuşan Tekin "Bu liste o kadar uzun zamandır paylaşılıyor ki..Sosyal medyada bile var..Başbakan çıktı listenin ellerinde olduğunu söyledi… Ama tutuklayamazlarmış, çünkü bir eylem yapmamışlar ki.. Peki gözaltına alamıyorsan gözetim altında tutma gibi bir önlemin neden yok..Gazeteci ne tweet atacak, iş adamı kiminle konuşacak, öğrenci yasal protestoya mı katılacak diye gölge gibi takip ettiren sizler bu kişileri neden takip etmediniz…Bu katliamı gerçekleştiren iki kişi Gaziantep'ten kalkıp ellerini kollarını sallayarak başkente geliyorlar. Arabalarında geliyorlar..Bu yol güzergahında belki binlerce kamera, mobese, yüz tanıma sistemli objektif yok mu..Sizin istihbaratınız, polisiniz nerede… Şimdi başka bir soru soruyorum.Listede kalan 19 kişinin yakalanmasıiçin nerede patlamalarını, kaç cana kıymalarını bekleyeceğiz" diye konuştu.

Tekin, Ankara Emniyet müdürü ve iki polis şefinin katliamdan sonra görevden alınmasının ise asıl siyasi sorumlu olan hükümeti ve  iki bakanı kurtarmak için yapılmış bir manevra olduğunu söyledi.

Haber: Taraf

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 14 Ekim 2015 12:31

Bağlantılı Konular