Tekin: Bu demokrasiye darbedir

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın demokrasiye bir darbe olduğunu belirterek siyasi partilere çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlara seslendi. Erdoğan'dan yetkiyi Kılıçdaroğlu'na vermeyeceğini ima eden bir açıklama geldi. Konuyu Taraf'a değerlendiren CHP Genel sekreteri Gürsel Tekin yapılan açıklamanın demokrasiye bir darbe olduğunu belirterek siyasi partilere çağrıda bulundu:
"Bu sorun sadece CHP'nin sorunu değil demokrasinin ve tüm siyasi partilerin sorunudur. Ben bu konuda bizim dışımızdaki bütün siyasi partilere de çağrıda bulunmak istiyorum. Bu demokrasiye bir darbedir. Derhal parlamentonun toplanıp demokrasiye sahip çıkması lazım. Siyasi partiler toplanacak ve demokrasiye sahip çıkacak ve darbeye izin vermeyecek"

Orası Beştepe değil Kaçak Saray
Tekin, Cumhurbaşkanlığı konutunun adının Beştepe değil kaçak saray olduğunu da belirtti. Tekin "Oranın adı kaçak saraydır. Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP'nin genel başkanı hukuka yasaya ve anayasaya saygılıdır. Kaçak yere gidilemeyeceğini bildiğimiz için bundan dolayı adresi bilmiyoruz. Yoksa adres hemen kafamızı kaldırdığımızda fotoğrafını gördüğümüz bir yerdir" dedi.

Haber: Taraf

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 20 Ağustos 2015 09:08

Bağlantılı Konular