Gürsel Tekin'in Topbaş zaferi


Kadir Topbaş'ın Gürsel Tekin hakkında açtığı dava Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından reddedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın itibar zedelemeye çalıştığı ve bu surette kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği ve kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiası ile açtığı dava Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından reddedilerek Gürsel Tekin'in lehine sonuçlandı.

Gürsel Tekin, Kadir Topbaş'a ait olan ve Boğaziçi Kanunu kapsamında bulunan İstanbul Rumeli Hisarındaki tek katlı binanın, 150 metrekarelik bir alanı kapsayacak şekilde genişletilip,Topbaş'ın oğlu tarafından çay bahçesi olarak işletilmesi sonrası suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu soruşturma sırasında Gürsel Tekin, Topbaş için "Organize AKP Hukuku" açıklaması yapınca, Topbaş da Tekin aleyhinde dava açtı. İtibarının zedelendiği,kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiası ile açılan dava Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından reddedilerek Gürsel Tekin lehine sonuçlandı.

Tekin SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada "Bizi böyle davalarla sindireceklerini sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. Onlar, İstanbul'u sömürmekten, yerle bir etmekten vazgeçmedikleri sürece nefesimizi enselerinde hissetsinler. 8 bin yıllık tarihin peşkeşine sessiz kalmayacağız. Yargıtay'ın bu kararı halka bir mesaj olmalıdır. Yargının yandaşa değil yurttaşa sahip çıkacağı günler, adalet üzerindeki iktidar hegemonyasının kırılmasıyla gelecek. Türkiye'de hukukun üstünlüğü yeniden tesis edilecektir." dedi.

Haber: SÖZCÜ

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 16 Temmuz 2015 10:38

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica