"CHP'nin fıtratında koltuk sevdası yok"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP'ye yönelik sözlerine ilişkin "Bahçeli de bütün Türkiye de bilmelidir ki sadece genel başkanımızın değil CHP’nin fıtratında koltuk sevdası yoktur." dedi.

Milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri sürüyor. Kayıt yaptıranlar arasında yer alan Gürsel Tekin'in milletvekili rozetini CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal satın aldı, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer taktı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, CHP'nin MHP'ye götürdüğü koalisyon teklifiyle ilgili "Adımız Hıdır, tekliflerimiz budur" ifadesini kullandı.

Tekliflerinin kabul göreceğini ya da görmeyeceğini, elbette her siyasi partinin görüşlerinin olabileceğini ifade eden Tekin, CHP'nin olduğu noktada durduğunu dile getirdi. Bütün Türkiye tarafından kabul görecek 14 maddenin "CHP'nin vazgeçilmezleri" olduğunu ifade eden Tekin, "Bu sadece bizim değil, bir kamuoyu yoklaması yaptırdığınızda göreceksiniz ki Ak Parti, MHP ve HDP seçmeninin de "evet" diyeceği, hepimizin derdine derman olabilecek maddelerdir. Umut ederim parlamentoda sağlıklı bir sonuç çıkar" diye konuştu. Bahçeli'nin, CHP'ye "koltuk tedarikçisi" yanıtını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Tekin, şunları söyledi: "Ben polemiğe girmek istemiyorum. Sayın Bahçeli'nin muhatabı Sayın Genel Başkandır ama Sayın Bahçeli de bütün Türkiye de bilmelidir ki sadece genel başkanımızın değil CHP'nin fıtratında koltuk sevdası yoktur. Bu cümleler CHP'ye söylenebilecek en son cümlelerdir. CHP ve Genel Başkanı, içeride ve dışarıda yangının hangi boyutta olduğunu çok iyi bildiği için bu özverilerde bulunuyor. Takdir Bahçeli'nin ve milletindir."

Haber: Milliyet

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 22 Haziran 2015 10:11

Bağlantılı Konular