Gürsel Tekin'den Çanakkale ziyareti

Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümü törenlerinde yaşanan "muhalefete davet krizinin" ardından, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, bugün Çanakkale'ye giderek, şehitliği ziyaret etti, şehitler için dua okudu.

Tüm dünya liderlerinin davet edildiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğindeki Çanakkale törenlerine, muhalefet partilerinin davetli olmadığının ortaya çıkması, siyasette "davet tartışması" yaratmıştı. Muhalefet, törenlerde kendilerine yönelik bir davet olmaması eleştirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "Ben 12 yıl başbakanlık yaptım. Muhalefet liderlerini hiç Çanakkale şehitliğinde görmedim" açıklaması yapmıştı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, tüm bu tartışmaların ardından bugün Çanakkale Şehitliği'ndeydi. Tekin, Şehitlikte yaptığı açıklamada, "Yasaksız ve davetsiz, şehitlerimizi ziyaret ediyoruz" dedi.

Tekin, şöyle konuştu:
"Burası şehitlik. Her mekanda siyaset yapılmaz. Şehitler siyasete hiçbir şekilde alet edilmez. Biz buraya şehitlerimizi ziyarete geldik. Buradan siyaset yapmayız, buradan siyaset yapılmasına da izin vermeyiz. Burada, şehitlerimizi şükranla anıyor, onlar için dua ediyoruz."

 

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 30 Nisan 2015 16:33

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica