CHP'li Tekin: Yakında "Sayın Esad" derlerse hiç şaşırmayın

Yalova'da konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye dış politikasında değişimler olduğunu belirtip, "Gerek eski Başbakan, gerekse yeni Başbakan, daha önce yaptıkları her konuşmada, "Esed" derdi Esad'ın adına. Son günlerde dikkatinizi çekiyorsa "Esed" demekten vazgeçmişler, "Esad" demek zorunda kaldılar. Yakın tarihte '"Sayın Esad" derlerse de hiç şaşırmayın" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muharrem İnce'nin seçim bürosunun açılış törenine katılmak için Yalova'ya geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Türkiye'de yönetim zafiyeti olduğunu söyledi. Ülkenin, ehliyetini kaybetmiş bir iktidar ile karşı karşıya olduğunu öne süren Tekin, " 'Dış politikada sıfır noktada olacağız' diyenler, Sisi'ye ve Ortadoğu coğrafyasında insanlara meydan okuyanlar, bugün görüyoruz ki Amerika'ya, Arabistan'a giderek,"Ne olursunuz bizi Mısırla barıştırın" noktasında geldiler" dedi.

Açıklamalarında, Suriye politikasına da değinen CHP Genel Sekreteri, "Hatırlarsınız, gerek eski Başbakan, gerekse yeni Başbakan, daha önceki konuşmalarında "Esed" derdi, Esad'ın adına. Son günlerde "Esed" demekten vazgeçmişler, "Esad" demek zorunda kaldılar. Yakın tarihte "Sayın Esad" derlerse de hiç şaşırmayın. Sayın vekilimiz Muharrem İnce özellikle bu Süleyman Şah Türbesi'nin rezaletinden sonra 9 tankın orada kaldığını ifade etmişti. "Palet arızası varmış" Geldiğimiz duruma bir bakın" dedi.

CHP'nin, Başbakan Davutoğlu'na, Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, Ortadoğu ile duydukları kaygıları dosya halinde verdiklerini söyleyen Gürsel Tekin, bugün yaşananların, yakında kamuoyu ile paylaşacakları o raporlarda yer aldığını söyledi.


Haber: Habertürk

    Cumartesi, 21 Mart 2015 19:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica