Hakan Fidan neden geri döndü?

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığından geri çekilmesinin nedeninin paralelle mücadele olduğunu savundu. Tekin Sözcü'ye yaptığı açıklamada, Fidan'ın AKP'den milletvekili adaylığını geri çekmesini ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aday olmama durumunu değerlendirdi.

Tekin şöyle konuştu:
"Hükümetin kirli çamaşırlarını tek tek bilen eski yol arkadaşı paralel yapından kaynaklanan bir korku var. AKP iktidarının en büyük korkusu şu an paraleldir. Bu yapının sadece yüzde 20'sini çözmüş durumdalar. Geri kalan yüzde 80'inin nerede olduklarını, kim olduklarını, hangi görevlerde olduklarını bilmiyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil kirli çamaşırların gizli kalması için bir sırdaş lazımdı…

Fidan'ın milletvekili olması durumunda MİT'in yeniden yapılandırılması gerekecekti. MİT'i o haliyle paralelle istedikleri gibi mücadele edemezdi. Polisle, askerle bu mücadeleyi veremeyeceklerini biliyorlar. Paralel yapılanmayı en iyi bilen Fidan'dır….Erdoğan ve AKP iktidarı riske girmemek için can hırac Fidan'a sarılmak zorunda…Varlık sebeplerinden vazgeçemediler.

Ben bu seçimlerde bir AKP iktidarı görmüyorum. Çünkü ahenk bozuldu. Birbirlerine düşmüş durumdalar. Başbakanlık kadrosu tecrit edilmiş, Sarayla kavga var. Kendi içlerindeki bu kavga devletin kurumlarına da yansımış durumda. Türkiye çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü "İngiliz ajanı" olmakla suçlamışlardır. Ne laflar ettiler birbirlerine. Şimdi de milletvekilliği polemiği yapıyorlar. Gül tabi ki gelmez. Sayın Gül'den ben seçimlerin ardından bir çıkış bekliyorum. Sayın Gül'e CHP'ye oy vermesi çağrısında bulunuyorum…"


Haber: Sözcü

    Salı, 10 Mart 2015 12:41

Bağlantılı Konular