Tekin "o müezzine" seslendi

Kabataş yalanını ortaya atan gazeteci Elif Çakır'ın avukatı Fidel Okan'ın açıklamalarının ardından CHP’den çok çarpıcı bir çağrı geldi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kabataş yalanıyla birlikte ortaya atılan "Camide içki içtiler" iddiasının da tamamen çürütülmesinin zamanı geldiğine dikkat çekti.

Taraf'a konuşan Tekin şunları söyledi:
"Ben bu yandaş medyaya çirkef dediğim zaman ağızlarına ne gelirse yazılarıyla, davalarıyla saldırıyorlar. Kabataş yalanının ortaya çıkmasının ardından dün ve bugün tüm gazetelere, televizyonlara baktım. Hala namuslu gazetecilik yapmak isteyen bir kaç kurum dışında tek satır bile göremedim. Şaşırmadım açıkcası ama yine de üzüldüm… Bunların da artık hiç olmazsa mahcup da olsa bir utanma refleksi, küçük de olsa bir özür dilemelerini umut etmiştim ülkem adına... Ama olmadı…Bu Kabataş yalanı nedeniyle kimlere ne zararlar verdiler, kimleri linç etmeye kalktılar bu ülke unutmadı, unutulmasına da izin vermeyeceğiz."

Konuş Fuat Hocam... Dinin için, vicdanın için sıra sen de...
Gezi Parkı Direnişi sırasında ikinci büyük yalanın "camide içki içildi" iddiaları olduğunu hatırlatan Tekin şöyle devam etti:
"Sıra bu ikinci yalanında kafalarda en ufak bir kuşku kalmayacak şekilde çürütülmesinde..Bunu  yapabilecek en önemli isim ise içki içildiği iddia edilen Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi'nin  Müezzini Fuat Yıldırım. Hoca gerçi o zamanda bu yalana elinden geldiğince direndi. 8 saat sorgulayıp adeta tehdit ettiler bu yalana ortak olmaması için. Olmadı ama yalanlarını da yüzüne vurmadı, vuramadı ..Elbette kendince haklı nedenle olmuş olabilir o gün için. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Ben Ana Muhalefet Partisi'nin genel sekreteri olarak ve en önemlisi aydınlık Türkiye'yi isteyen vatandaş Gürsel Tekin olarak kendisine bir  çağrıda bulunuyorum.. Hocam, biliyorum yine sıkıntılar, tehditler, baskılar, işsizlik çıkabilir karşınıza ama siz bir din adamısınız. Konuşun hocam. O gün orada yaşananları tüm gerçekliğiyle anlatın.. Polisin gazından, bombasından, silahından kaçıp Allah'ın evine sığınan o gencecik çocukların o suçlamaların hiç birini yapmadığını bir kez anlatın. Konuş Fuat Hocam.. Dinin için, vicdanın için konuş..Artık sıra sende"

Haber: Taraf

    Cumartesi, 28 Şubat 2015 12:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica