Tekin'den "Süleyman Şah" için sert açıklama

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Şah" değil "Mat"  operasyonu  olmuştur. 90 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk defa savaşmadan topraklarımızı kaybediyoruz, bu kabul edilebilecek bir durum değildir" dedi.

Şah Fırat operasyonu sırasında kaza sonucunda hayatını kaybeden Şehit Başçavuş Halit Avcı'nın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Tekin, "Çok üzücü bir olay inşallah sadece Ahmet çavuşumuzdur. Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Tekin, "Biz iktidar gibi yasa dışı olarak hiçbir televizyona, gazeteye el koymayız. Ne kadar gazeteye el konulmuş, kaç kişi tutuklanmış bütün raporları burada" dedi.

"Bana el koysanız ne olur. Eğer yüreğiniz yetiyorsa gidin kendi topraklarınıza el koyun"
Süleyman Şah Türbesi'ne gitme konusunda 2 gün önce çağrı yaptığını söyleyen Tekin, "Gürsel Tekin'e 8 Haziran'da el koyacaklarmış. Bana el koysanız ne olur. Eğer yüreğiniz yetiyorsa gidin kendi topraklarınıza el koyun. Hadi hodri meydan. 2 gün önce çağrı yaptım. Gelin Süleyman Şah Türbesi'ne hep beraber  gidelim dedim. Sorun yok dediler. Ne yazık ki çok üzücü bir olay ile Türkiye karşı karşıya" diye konuştu.  

Tekin, "Şah" değil "Mat"  operasyonu  olmuştur. 90 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk defa savaşmadan topraklarımızı kaybediyoruz, bu kabul edilebilecek bir durum değildir" diye konuştu.

 

Haber: Cumhuriyet

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 22 Şubat 2015 13:07

Bağlantılı Konular