Gürsel Tekin: CHP'ye bürokrasi ve yargıdan 150'den fazla başvuru var

Yüksek Seçim Kurulu'nun yargı mensupları, üniversiteler ve bürokratların milletvekili adayı olmak için koyduğu son istifa tarihi olan 10 Şubat'ta, CHP'ye de 150'den fazla başvuru olduğu açıklandı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yargı, üniversiteler ve bürokrasiden CHP'ye, "150'den fazla başvuru olduğunu" söyledi.

Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "başvuranlar, ön seçime girecekler" dedi.

Tekin şöyle konuştu;
"CHP gibi bir siyasi partiye de seçimlerde talep büyüktür. 150'den fazla talep oldu. Ancak Genel Başkanımızın da söylediği gibi CHP'de milletvekili adaylıklarının yüzde 85'i önseçimle belirlenecek. CHP, milletin, örgütün iradesi ile adaylarını belirleyecek. Bürokrasiden ayrılarak, CHP'ye gelen aday adayları da ön seçime girecekler."

Ak Parti'ye yönelik yoğun bürokrat akınını ise "iktidar olmanın avantajları hep olmuştur" sözleriyle yorumlayan Tekin, "Ancak eski dönemde yaşananları da hatırlamak gerekir" dedi.

Tekin şöyle konuştu;
"ANAP iktidarının son döneminde de yine böyle bir bürokrat akını görmüştük. ANAP'ın sonu hezimetle bitti. Aynı şekilde DYP'nin son döneminde de bu partiye yoğun bir rağbet vardı. DYP'nin de sonunun hezimet olduğunu hep beraber gördük. Burası CHP. Dün de dimdik ayaktaydık, yarın da dimdik ayakta duran tek parti CHP olacaktır."

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Salı, 10 Şubat 2015 12:38

Bağlantılı Konular