Gürsel Tekin: Seçimde güç birliği yapalım

Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen CHP Yurtdışı Birlikleri Toplantısı'na katılan Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilerin sorularına yanıt vermedi. Aynı toplantıya katılan ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan önce salondan çıkan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin kapıda bekleyen grevdeki DİSK işçileriyle sohbet etti.

İşçilerin destek çağrılarına yanıt veren Tekin, "Bu ülkede 2 milyon köleleştirilmiş insan var. Sizin gibi örgütlü insanlara da tahammül edilmediği için bunlar sürekli bertaraf ediliyor. Bütün bunları aşmanın bir tek yolu var. 2015 yılındaki seçimde bir güç birliği yapalım" dedi.
 

Yunanistan kıyaslaması
Ceberrut uygulamalardan şikayet edenlerin iktidara oy vermesi halinde ellerinin bağlanacağını söyleyen Tekin, "Herkes bir Yunanistan örneğini gösteriyor. Yunanistan’da 4 milyon örgütlü insan var. Maalesef 76 milyon nüfuslu Türkiye'de 500 bin insan var. O 500 bine baktığın zaman da sizin muaf tutarak söylüyorum. Geri kalan "dik dur, soy bizi diyen" sendikalar. Bu sendikalarla bu mücadele elbette olmaz" diye konuştu.

Haber: DHA/ Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 31 Ocak 2015 11:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica