O saldırganla ilgili soru işaretleri!

Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatan saldırgan serbest, geride soru işaretleri var.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ayakkabılı saldırıda bulunan Yunus Emrah Sermet, Terörle Mücadale Şubesi’ndeki yaklaşık 4-5 saatlik sorgusunun ardından serbest bırakıldı. CHP yönetimi ise eylemin göründüğü kadar masum olmadığı görüşünde birleşti.
Kılıçdaroğlu'nun emekli temsilcileriyle yaptığı toplantı sonrasında "sizin siyasetiniz babamı yaktı" diye bağırarak ayakkabılarını Kılıçdaroğlu'nu doğru fırlatan Sermet, soruşturmayı yürüten savcı Tekin Küçük'ün, talimatı üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadeye alındı. Sermet, ifadesinde "Herhangi bir siyasi bağlantım yok. Arkamda kimse yok" dedi. Yapılan araştırmada Sermet'in bir suç kaydının bulunmadığı anlaşıldı. Sermet sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Kılıçdaroğlu da şikayetçi olmadı. Sermet'in ifadesinde Bursa'dan geldiğini söylemesine karşın İstanbul'dan geldiğinin öğrenildiği kaydedildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç: Erdoğan TBMM'de bile binlerce koruma ile geziyor. 15 yaşındaki çocuğun eleştirisine katlanamayan bir kişi. Her şeyi darbe olarak değerlendiren bir yapı. Soma'da doğrudan vatandaşa kendisi tokat atıyor. Bir yanda tahammülsüzlük, diğer tarafta ise Kılıçdaroğlu'nun saldırgana "nazik davransınlar" sözü bile aradaki farkı gösteriyor.
Bugün yaşadığımız siyasi iklimde her türlü kumpasın, tezgahın çok rahat kurulduğu, her türlü senaryonun yazılabildiği bir dönemde bu tür saldırıların tesadüf olmayacağı yönündeki olasılıklara mümkün değildir denemez.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin: Söz konusu AKP olmayınca savcılar hassas davranmıyor. Ama kurumsal kimlik olarak biz bu işin takipçisi olacağız. AKP'li bakanlara, milletvekillerine, hatta gazetecilere bile gösterilen güvenlik hassasiyetinin ana muhalefet liderine gösterilmemesi son derece manidardır. CHP sahipsiz değildir. Türkiye'nin en güçlü örgütüne sahip partisidir. Devlet gerekeni yapmasa da biz kendi güvenliğimizi sağlarız.

Haber: Sözcü

    Cumartesi, 10 Ocak 2015 13:40

Bağlantılı Konular